Jak wygląda czyszczenie filtra DPF

Filtr cząstek stałych to urządzenie, którego zadaniem jest zatrzymywanie popiołu i sadzy zawartej w spalinach generowanych przez pojazd. Dzięki takim filtrom udaje się wyeliminować do 90% szkodliwych cząstek, które powodują zanieczyszczenie powietrza. Oczywiście po upływie czasu i przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów filtr jest zapychany przez zanieczyszczenia i konieczna jest jego wymiana lub regeneracja.

Dzięki nowoczesnym technologiom czyszczenia stosowanym przez naszą firmę, można przywrócić filtr do stanu pierwotnego bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na nowy element tego typu. Stosujemy najlepsze i bardzo skuteczne metody czyszczenia ciśnieniowego w specjalnej maszynie. Każdy filtr jest sprawdzany przed regeneracją, a po regeneracji jego parametry są porównywane z parametrami jakie powinno posiadać nowe urządzenie.

Pierwszym etapem naprawy jest oczywiście demontaż filtra z pojazdu, którym możemy się zająć na miejscu. Można również przysłać lub przywieźć do nas zdemontowany filtr, który po czyszczeniu zostanie przesłany pod wskazany adres. Drugim etapem pracy jest namoczenie filtra w specjalnej substancji, która jest odpowiedzialna za wstępne rozpuszczanie nagromadzonej w nim sadzy. Im bardziej zabrudzony filtr, tym namaczanie jest dłuższe. Najważniejszym etapem pracy jest oczywiście płukanie filtra pod bardzo wysokim ciśnieniem w specjalnej, nowoczesnej maszynie. Czas płukania to 1-3 godziny w zależności od stopnia zabrudzenia filtra. Po wyczyszczeniu i sprawdzeniu parametrów, filtr jest gotowy do montażu w aucie.

Gwarantujemy profesjonalną realizację każdego zlecenia. Działamy w sposób szybki, ale jednocześnie dokładny, więc nasi klienci z pewnością będą zadowoleni z czyszczenia.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się